Uwaga: Spektakl odwołany

Komedia kryminalna ,,Pojedynek” zostaje odwołana z przyczyn niezależnych od organizatora.
Zwrot pieniędzy za zakupione bilety odbywać się będzie w kasie C. K. Rotunda w dniu spektaklu lub po kontakcie mailowym: biuro@euroartpol.pl. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy!
 
Czas i miejsce: 3 listopada 2015, Kraków, Sala Widowiskowa CK ,,Rotunda” godz. 19:00.
Czas trwania: 2 godz. (w tym jedna przerwa)
 

Obsada

Andrew Wyke – Mirosław Neinert
Milo Tindle – Artur Święs
i inni…
 

Opis

Komedia kryminalna ,,Pojedynek” w reżyserii Radka Dunaszewskiego – reżysera, scenarzysty (stypendysty Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej) i producenta telewizyjnego – w wykonaniu Teatru Korez z Katowic.
Sztuka Anthony’ego Shaffera pt. ,,Pojedynek” (tyt. oryg. ,,Sleuth”) obiecuje bardzo wiele. W rolę kabotyńskiego literata – milionera zdradzanego przez młodą żonę wciela się Mirosław Neinert.
Jej kochanka, przystojniaka wpadającego w pułapkę zastawioną przez zazdrosnego pisarza poczytnych kryminałów, gra Artur Święs.
 

„Reżyser wybrał świetnie napisany tekst, w którym śmiech przeplata się z grozą, do samego końca nie wiemy, co było blefem ze strony bohaterów, a dwaj znakomici aktorzy mogą w pełni zaprezentować swój talent. Jak zwykle w Korezie – wszystko, co najlepsze.”

Tomasz Klauza, Dziennik Teatralny Katowice

 

Streszczenie

Pisarz powieści detektywistycznych, Andrew Wyke, zaprasza do swojego domu aktora, Milo Tindla. Przyjacielskie z pozoru spotkanie zmienia się w makabryczną grę, którą panowie toczą między sobą. Ponieważ ta gra nie ma reguł, wszystko jest możliwe. Widz i policja prowadząca śledztwo, wpadają w sieć pułapek zastawionych przez parę wyrafinowanych graczy…

 

O Tekście

,,Pojedynek” jest adaptacją sztuki Anthonego Shaffera („Detektyw”) z 1971 roku. Sztuka była dwukrotnie ekranizowana – w 1972 roku, przez Josepha L. Mankiewicza, z Laurencem Olivierem i Michaelem Cainem w rolach głównych (obsypana Oscarami), i w 2006 roku w adaptacji Harolda Pintera, wyreżyserowana przez Kennetha Branagha, z Judem Law i ponownie Michaelem Cainem.

 

O Adaptacji

,,Pojedynek” w adaptacji i reżyserii Radka Dunaszewskiego jest czarną komedią, osadzoną w klimacie kina noir. Biało-czarna scenografia Anny Niemiry nawiązuje do klasyki amerykańskiego komiksu spod znaku Franka Millera i potęguje atmosferę wszechobecnej grozy, panującej w domu głównego bohatera…
Spektakl jest pojedynkiem dwóch osobowości: Andrew Wyka ( Mirosław Neinert) i Milo Tindla (Artur Święs).

 

Galeria