Triduum kryminalne

 
Castlex3
Czas i miejsce: 3, 4, 5 listopada, Księgarnia Muzyczna KURANT, Rynek Główny 36, godz. 19:00
Wstęp: wolny
 

Opis

Spotkanie interaktywne z aktorem Patrykiem Pawlakiem dla niewidomych, niedowidzących i nie lubiących czytać. Prezentacja literatury kryminalnej Richarda Castle, zarejestrowanej na audiobookach CD, przez wydawnictwo 12 Posterunek. Więcej: http://12posterunek.pl/audiobooki
 

Od wydawcy

Richard Castle, rewelacyjne odkrycie współczesnej literatury kryminalnej, autor znakomicie się sprzedającej serii książek o Derricku Stormie, przedstawia swoją najnowszą bohaterkę – detektyw nowojorskiego Wydziału Zabójstw – Nikki Heat, która dowodzi jedną z najlepszych ekip kryminalnych. Przed Nikki gangsterski Nowy Jork nie ma tajemnic. Przebojowa, waleczna i bezkompromisowa budzi obawę świata przestępczego.
 

Harmonogram spotkań

 
3 listopada – „Fala Upału”
Streszczenie: Twarda, seksowna i profesjonalna policjantka Nikki Heat z pasją dochodzi sprawiedliwości,
Siłą „Fali upału” są bohaterowie i relacje pomiędzy nimi…

– – – Rozwiń opis – – –

Nikki Heat pomimo, że jest rewelacyjną policjantką, jest też kobietą, o czym przekonuje się najbardziej ona sama, gdy w śledztwo dotyczące zabójstwa potentata nieruchomości włącza się wścibski i pewny siebie dziennikarz James Rook. Zbiera on materiały o pracy nowojorskiej policji. Między młodymi zaczyna iskrzyć, a zawodowa relacja nabiera wielowymiarowego znaczenia. Śledztwo staje się coraz bardziej skomplikowane, niebezpieczne. Nagły zwrot akcji następuje podczas narastającej fali upałów, dochodzi do jeszcze jednego szokującego morderstwa. Nikki musi odkryć mroczne sekrety świata możnych, który bardzo mocno jest powiązany z gangsterskim. Czy James Rook jej w tym pomoże, po czyjej stronie się opowie? Świat przestępczy nie ma litości, ani pobłażania dla porywów serca. One mogą tylko okazać się słabością, szczególnie gdy w grę wchodzi serce policjantki.

 
4 listopada – „Nagi Żar”
Streszczenie: Nikki Heat i Jameson Rook ponownie łączą siły w pasjonującej kontynuacji Fali upału, bestsellerowej pozycji ,,New York Timesa”…

– – – Rozwiń opis – – –

Po śmierci Cassidy Towne, wyjątkowo zjadliwej redaktorki rubryki towarzyskiej, prowadząca dochodzenie detektyw Nikki Heat odkrywa galerię prominentnych podejrzanych. Wszyscy mieli istotne motywy, aby zabić łowczynię skandali, która budziła postrach na całym Manhattanie. Pracę Heat komplikuje nieoczekiwane spotkanie z gwiazdą nowojorskiego dziennikarstwa Jamesonem Rookiem. W obliczu ich niedawnego rozstania Nikki wolałaby uniknąć podsycania bolesnych emocji. Ale osobiste zaangażowanie w sprawę przystojnego i dowcipnego laureata nagrody Pulitzera powoduje, że Heat przystaje na ponowną współpracę. W atmosferze nierozstrzygniętego konfliktu miłosnego i wyraźnego napięcia seksualnego Heat i Rook ruszają na poszukiwanie zabójcy pośród celebrytów i gangsterów, piosenkarek i prostytutek, sportowców i skompromitowanych polityków. Dochodzenie w pełnym przepychu świecie sekretów, kamuflażu i skandali dodatkowo podnosi temperaturę.

 
5 listopada – „Gorączka zmysłów”
Streszczenie: Pełna intryg i szybkich zwrotów akcja Gorączki zmysłów, niezwykle pasjonującej powieści kryminalnej autora bestsellerów ,,New York Timesa”, Richarda Castle’a, ponownie łączy Nikki Heat, nieustępliwą i seksowną detektyw Wydziału Zabójstw nowojorskiego Departamentu Policji, z przemądrzałym reporterem Jamesonem Rookiem…

– – – Rozwiń opis – – –

Dziwaczne morderstwo księdza w klubie usług sadomasochistycznych w Nowym Jorku staje się wstępem do najbardziej pasjonującego i niebezpiecznego śledztwa, jakie kiedykolwiek prowadziła Nikki. Heat staje do walki z najbezwzględniejszym w mieście baronem narkotykowym, aroganckim dostawcą sprzętu i usług dla CIA oraz tajemniczym szwadronem śmierci, który za wszelką cenę chce pozbawić ją życia. A jest to jedynie wierzchołek góry lodowej, początek drogi, która wiedzie w głąb mrocznej konspiracji sięgającej na sam szczyt nowojorskiego Departamentu Policji.
Kiedy Nikki za bardzo zbliża się do prawdy, zostaje nieoczekiwanie okryta hańbą, pozbawiona odznaki i pozostawiona samej sobie jako cel dla zabójców. Nie ma przy sobie już nikogo, komu mogłaby zaufać. Z wyjątkiem jednego tylko człowieka w jej życiu, który nie jest policjantem – reportera Jamesona Rooka.
W samym środku nowojorskiej zimy stulecia detektyw Nikki Heat z całą determinacją chce dowieść jednego: że robi się coraz goręcej.

 

Podczas każdego wieczoru zostanie przeprowadzony konkurs, podczas, którego będzie można wygrać książki: „Fala upału”, „Nagi żar”, „Gorączka zmysłów”, „Ostateczny sztorm” i najnowszą książkę wydawnictwa 12 Posterunek – rosyjski kryminał retro „W otchłani Imatry” Aleksandra Ławrowa, a także audiobooki na płytach CD „Fala upału”. Istnieje również możliwość nabycia książki, uzyskania autografów, rozmowy z aktorem, wydawcą oraz zrobienia pamiątkowych zdjęć.

 

O lektorze

Patryk-Pawlak

PATRYK PAWLAK – Aktor, wokalista, wykładowca, asystent reżysera, pedagog. Absolwent Kolegium Nauczycielskiego w Zgierzu. W latach 2009 – 2011 studiował na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi na wydziale Kompozycji, Teorii Muzyki, Rytmiki i Edukacji Artystycznej – specjalizacja muzykoterapia. W 2012 roku ukończył Szkołę Aktorską Haliny i Jana Machulskich przy P.O. ASSITEJ w Warszawie, a od 2013 roku został jej wykładowcą i prowadzi przedmiot – piosenka aktorska. Debiutował rolą Henrego Higginsa w musicalu ,,My Fair Lady” w Teatrze V6 w Łodzi. Potem związał się z Teatrem Muzycznym w Łodzi, gdzie zagrał między innymi w ,,Skrzypku na dachu”, ,,Człowieku z La Manchy”, czy ,,Kopciuszku”. W Warszawie współpracuje od 2011 roku z Teatrem Rampa, gdzie pod okiem reżysera Grzegorza Mrówczyńskiego, stworzył wiele kreacji, między innymi we ,,Wdowach” Sławomira Mrożka, ,,Szoferze Archibaldzie” Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, ,,Kleopatrze i Cezarze” Cypriana Norwida, czy ,,Pod Akacjami” Jarosława Iwaszkiewicza. Współzałożyciel Stowarzyszenia Międzynarodowych Inicjatyw Artystycznych EduTeArt oraz Teatru XL działającego na Scenie Otwartej Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie. Od 2013 roku współpracuje z Istituto Teatrale Europeo w Rzymie, gdzie kierowany przez reżyser Mariagiovanna Rosati Hansen, rozwija swój warsztat aktorski.